FAQ

 

Dlaczego Wasze kuwety są lepsze?

Kuwety 50Cats są przede wszystkim ceramiczne. Ceramika jest trwale odporna na agresywne chemicznie substancje - koci mocz zawiera duże stężenie związków amoniakalnych. Ceramika nie przesiąka nieprzyjemnymi zapachami, nie płowieje, nie przestaje błyszczeć. Jest długotrwale piękna i doskonale higieniczna. No i jest po prostu ładna.

 

Czy ceramiczne kuwety nie są zbyt ciężkie?

Kuwety ważą ok. 6 kg. Tak są cięższe niż kuwety z plastiku. Są za to bardziej stabilne. Ciężar kuwet nie jest żadną przeszkodą. Kuwety ceramicznej nie podnosi się zbyt często. Do wyczyszczenia wystarczy ją nieco przechylić, żeby wygarnąć żwirek. Później przetrzeć wilgotną gąbką lub spryskać środkiem czyszczącym i wytrzeć papierowym ręcznikiem.

 

Czy potrzebuję specjalnego żwirku dla kotów?

Nie. Możesz użyć ulubionego żwirku. Zaleca się stosowanie żwirków drewnianych, przede wszystkim ze względów ekologicznych. Ale powierzchnia szkliwa jest bardzo twarda, nie porysuje się od stosowania żwirku bentonitowego lub silikonowego. Wkrótce 50Cats zaoferuje własny żwirek, dedykowany do kuwet ceramicznych.

 

Czy kuwety ceramiczne nie są zbyt kruche?

Nie. Grubość ścianki kuwety wynosi 5-6 mm. To wystarczająca grubość, zapewniająca odpowiednią wytrzymałość. Oczywiście nie należy kuwetą rzucać, ani uderzać w nią twardymi przedmiotami. Ale przecież z ceramiką ludzie potrafią obchodzić się od wieków. Korzystamy z ceramicznych urządzeń sanitarnych, z ceramicznej zastawy stołowej, w tym również z dużych półmisków i pater. Przy normalnym użytkowaniu kuwety 50Cats będą piękne i będą Wam służyć przez wiele lat.

 

Czy kuwety 50Cats wymagają specjalnego czyszczenia?

Szkliwo pokrywające kuwetę jest całkowicie nieporowate i antybakteryjne. Bardzo łatwe do pielęgnacji utrzymania higieny. Potrzeba tylko ciepłej wody i gąbki lub innych środków czyszczących i papierowych ręczników. Nie wymaga się szorowania, ani mycia np. pod prysznicem. Środki czyszczące Środków czyszczących należy używać z rozwagą ze względu na węch kotów, którym niektóre chemikalia mogą przeszkadzać oraz ze względów ekologicznych.

 

Czy Wasze kuwety są przyjazne dla środowiska?

Kuwety 50Cats są wykonane z ceramiki. To naturalny materiał – rodzaj gliny. Pokrywające kuwety szkliwowo szkliwo to mieszanina występujących naturalnie kwarców. Używamy wyłącznie naturalnych farb ceramicznych oraz – w kolekcji Rosyjskiej – naturalnego złota. Kuwety w całości nadają się do recyklingu. Nie zawierają żadnych toksycznych substancji.

 

Jak są wytwarzane Wasze kuwety?

Kuwety 50Cats są w całości wytwarzane ręcznie. Każda kuweta jest efektem pracy rąk doświadczonych ceramików. Każda kuweta jest również ręcznie szkliwiona i ręcznie malowana. Częściowo przy zastosowaniu szablonów, a częściowo „z ręki”. Stąd czasem szkliwo lub farba ułoży się w niektórych miejscach grubiej albo cieniej. Właściwie każda z nich jest odrobinę inna. Niepowtarzalna.

 

Czy kuwety 50Cats są wystarczająco duże dla mojego kota?

W tej chwili oferujemy 2 modele kuwet. Prostokątną i okrągłą. Kuweta prostokątna ma wymiary przeciętnie występujących kuwet i jest wystarczająco duża dla większości ras kotów. Kuweta okrągła jest nieco większa. Można ją przeznaczyć dla większych ras, jak choćby maine coon.

Nr. kontaktowy:

+48 572 246 069

Media społecznościowe: